Warszawskie Warsztaty Walki 2019

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

W weekend 28-29 września wyruszyliśmy do stolicy na dziesiątą już edycję Warszawskich Warsztatów Walki (W3), organizowaną przez warszawską sekcję Stowarzyszenia ARMA-PL.

Nasi reprezentanci w czasie Warszawskich Warsztatów Walki 2019

Pierwszego dnia, zaraz po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo ciekawym  bloku warsztatowym. Blok składał się z dwóch warsztatów odbywających się niestety równolegle.

Pierwszy był prowadzony przez  Keitha Farrella i dotyczył tzw. „pospolitej sztuki fechtunku” (Gemeinfechten), która pod względem podejścia do walki różniła się od niemieckiej tradycji wg Johannesa Liechtenauera.

Drugi warsztat prowadzony przez Marka Helmana był poświęcony wykorzystaniu technik zapaśniczych wraz ze sztyletem podczas walki długim mieczem.

Po przerwie obiadowej rozpoczął się bardzo emocjonujący Turniej Cięcia. Zwodnicy musieli zmierzyć się z trzema bardzo wymagającymi celami z czego dwa były ruchome. W tych trudnych warunkach najlepiej poradzili sobie zawodnicy warszawskiej sekcji ARMA-PL, Jakub Wrzalik i Maciej Borys, którzy zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal. Brązowy medal w tym turnieju zdobył Jan Chodkiewicz z Fechtschule Gdańsk

Po turnieju cięcia został rozegrany Turniej Długiego Miecza Kobiet. W tym roku startowało w nim sześć  zawodniczek. Złoto w turnieju wywalczyła Joanna Koprowska z Akademii Szermierzy, srebro przypadło rosyjskiej zawodniczce, Tatianie Sedlovan, natomiast brąz trafił do Pauliny Pająk ze Szkoły Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej.

Na koniec dnia już tradycyjnie odbyło się Fechtschule, w czasie którego wszyscy uczestnicy imprezy mogli stanąć ze sobą w szranki by zaprezentować swój kunszt szermierczy. W tym roku, Laurem Fechtschule, został nagrodzony Radek Duszyński z poznańskiej sekcji ARMA-PL

Drugiego dnia odbył się Turniej Długiego Miecza Mężczyzn, którego wyniki są wliczane do rankingu Ligi Szermierki Historycznej Feder. Z naszego klub startowało 5 zawodników. Artur Fragstein, Konrad Tomkiewicz i Michał Wiesner nie przeszli niestety fazy grupowej. Michałowi, który bardzo dobrze radził sobie w grupie zabrakło tylko kilku punktów by przejść do dalszej fazy. Szymon Ożóg i Trener Krzysztof Kozak odpadli w ćwierć finale po bardzo trudnych i zaciętych walkach. Zwycięzcą turnieju został Sebastian Kiszka z Fechtschule Gdańsk, srebrny medal zdobył Ziemowit Podwysocki z wrocławskiej sekcji ARMA-PL, a brązowy Aleksander Dynarek z Łódzkiego Mordschlaga.

Bardzo cieszy fakt, że jednym ze sponsorów nagród na tegorocznym W3 była firma Poker Armory z Bielska-Białej, której współwłaścicielem jest nasz wychowanek Szymon Ożóg.

Facebook
Facebook
Instagram