Treningi dla dzieci i młodzieży

Szermierka – sport dla dzieci

Celem zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat jest zapewnienie dobrej zabawy poprzez aktywność fizyczną, a także chęć zaszczepienia naturalnej potrzeby ruchu w przyszłości. Młody organizm dziecka znajduje się w złotym okresie rozwoju motorycznego i bardzo ważne jest dostarczenie odpowiednich bodźców dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Naszym priorytetem jest wspomaganie i monitorowanie fizycznego, psychicznego i społecznego rozwoju podopiecznych.

Na treningach grupy wiekowej 13-15 lat skupiamy się na rozwoju szermierczych zdolności podopiecznych. Młodzież zapozna się z podstawowymi działaniami szermierczymi szablą pojedynkową oraz długim mieczem, nie zapominając jednak o rozwoju psycho-motorycznym.

Aktywność przez zabawę

W początkowym okresie treningi to głównie zajęcia ogólnorozwojowe z dużą dawką zabawy poprzez gry ruchowe, koordynacyjne, a także elementy szermierki. Naszym celem jest rozbudzenie w dziecku pasji do szermierki i ruchu, zapewnienie dobrej zabawy i czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej. Zajęcia te są doskonałym przygotowaniem do uprawiania innych dyscyplin sportu w przyszłości lub kontynuacji rozwoju szermierczego.

Odpowiednio dobrane gry i zabawy z elementami szermierki zapewniają rozwój zdolności koordynacyjnych, szybkościowych, wytrzymałościowych i siłowych. W trakcie treningów dziecko uczy się dyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, współpracy z innymi, a także umiejętności radzenia sobie z emocjami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi.

Warto również wspomnieć, że w dawnych czasach zaprawa szermiercza nie była dzieciom obca.

Szermierka dla dzieci
„Palcaty” Julian Maszyński (1847-1901)

Jędrzej Kitowicz tak opisuje bicie się w palcaty: „Drugą zabawą podczas rekreacji były kije, zwane palcatami, w które pojedynkowali się studenci dwaj a dwaj ze sobą. Ten sposób wielce był potrzebny dla stanu osobliwie szlacheckiego, jako wprawiający młódź do zręcznego w swoim czasie używania szabli, którą nasi przodkowie na wojnach najwięcej dokazywali.”

Zajęcia szermiercze

W trakcie zajęć sportowych dzieci używają bezpiecznych symulatorów oraz ochraniaczy.

Zajęcia szermierki dla dzieci i młodzieży są nie tylko świetną zabawą, ale i atrakcyjną alternatywą dla wszystkich, którzy szukają czegoś innego od popularnych gier i zabaw. W szermierce doskonale odnajdują się dzieci oraz osoby, które preferują indywidualne formy aktywności, a sporty zespołowe (np. piłka nożna, koszykówka, itp.) nie są dla nich atrakcyjne.

Jeśli jesteś rodzicem zainteresowanym zapisaniem swojej pociechy na zajęcia szermiercze prowadzone przez wykwalifikowanych Trenerów, to skontaktuj się z Trenerem Bartoszem Starko.

Istnieje również możliwość zapisania dziecka na lekcje indywidualne.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko dołączyło do grupy treningowej, to skontaktuj się z nami już teraz. Nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych trwa cały rok.

Harmonogram i cennik zajęć znajduje się TUTAJ

Facebook
Facebook
Instagram