Jak zacząć?

Fechtschule - trening szermierki w średniowieczu
Fechtschule

Trening szermierki jest dla każdego, dlatego w naszej szkole trenują zarówno dzieci, kobiety jak i mężczyźni.

Jeśli interesuje Cię trening szermierki lub fechtunek historyczny i chcesz do nas dołączyć, to wystarczy skontaktować się z jednym z trenerów i umówić na zajęcia. Prowadzimy nauczanie grupowe oraz indywidualne w zakresie walki długim mieczem, szablą, szpadą oraz rapierem z lewakiem.
Pierwszy trening grupowy jest zawsze darmowy.

FAQ

Co wziąć na pierwszy trening szermierki?

Na pierwszy trening szermierki wystarczy wziąć strój sportowy: obuwie sportowe z nierysującą podeszwą, długie spodnie dresowe i t-shirt (najlepiej czarny), a także butelkę wody mineralnej.

Co muszę zrobić by dołączyć do Szkoły Fechtunku Gryf?

Warunkiem dołączenia do Szkoły Fechtunku Gryf i rozpoczęcia treningów jest zapoznanie się z treścią Umowy oraz Załączników. Następnie należy je wypełnić i dostarczyć w dwóch egzemplarzach na pierwszy trening.

Jak zapisać dziecko w wieku 7 do 12 lat na trening?

Obecnie prowadzimy treningi dla dwóch grup dziecięcych. Jeśli chcesz zapisać dziecko na zajęcia lub dowiedzieć się więcej na ich temat bezpośrednio od trenerów, to skontaktuj się z nami.

Jak wyglądają treningi szermierki dla dzieci?

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie – Treningi dla dzieci.

Ile kosztuje trening szermierki?

Orientacyjny cennik oferowanych przez nas usług znajduje się na stronie Cennik.

Kiedy będzie kolejny nabór do grup treningowych?

Nabór na zajęcia szermiercze z reguły organizujemy we wrześniu i październiku każdego roku. Jeśli spóźniłeś się z zapisem, to skontaktuj się z nami. Być może więcej osób chciałoby rozpocząć treningi i po zebraniu się większej grupy istnieje możliwość utworzenia nowej grupy początkującej.

Można również wykupić pakiet lekcji indywidualnych w celu nadrobienia zaległości i przystąpienia do już trenującej grupy początkującej.

W jakie dni odbywają się treningi szermierki?

W celu poznania aktualnego harmonogramu zajęć należy przejść na naszą stronę klikając tutaj.

Czy mogę przyjść na dowolny trening szermierki?

Na początku należy zapisać się na zajęcia dla początkujących, by nauczyć się podstaw posługiwania się daną bronią. Po zdobyciu pewnego doświadczenia i umiejętności, Trener może zezwolić na udział w zajęciach grup o wyższym poziomie zaawansowania.

Czym są Dawne Europejskie Sztuki Walki?

Dawne Europejskie Sztuki Walki (DESW) to dość obszerny termin. Łączy on ze sobą zarówno środowisko rekonstruktorów próbujących zrozumieć i odtworzyć sztuki walki z okresu średniowiecza i renesansu, jak również zwolenników sportowej konfrontacji z użyciem dawnej broni białej. Jeśli interesuje Cię jak wyglądała szermierka w średniowiecznej Europie, to polecamy zapoznać się z artykułem Szermierka w średniowiecznej Europie.

* Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.