Nord Fecht 2019

Opublikowane przez Bartosz Starko w dniu

Valar Morghulis!

W dniach 12-14 kwietnia 2019, udaliśmy się na daleką północ, aby wziąć udział w naszym ulubionym wydarzeniu – Nord Fecht. Głównym organizatorem imprezy jest Gosia Cieleń oraz pozostali członkowie Fechtschule Gdańsk. W tym roku tematem przewodnim była Gra o Tron.

Zdjęcie grupowe Nord Fecht 2019
Zdjęcie grupowe uczestników Nord Fecht 2019 – fot. Kamila Gielniak

Przebieg imprezy Nord Fecht

Organizatorzy jak co roku przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. Pierwszego dnia odbyły się trzy warsztaty tematyczne, przeprowadzone kolejno przez Jana Chodkiewicza, Artura Jurczyka oraz Marka Helmana.

Dla strudzonych szermierzy nie mogło zabraknąć ich ulubionego źródła energii w postaci smalcu. Organizatorzy zaserwowali zarówno wersję mięsną jak i wegańską. Nie było wielkim zaskoczeniem, że ponad 15 kg smalcu zniknęło w zastanawiająco szybkim tempie.

Kolejnym punktem programu był Turniej Oznaczania Cięć Blade Runner, w którym szermierze konkurowali w szybkości zadawania celnych cięć kordem oraz długim mieczem. Mimo, że ten rodzaj współzawodnictwa jest już wszystkim znany, to dostarczył dużo emocji i zabawy.

Po przerwie obiadowej odbył się Turniej Długiego Miecza Valar Morghulis. Regulamin dopuszczał możliwość nie zdobycia pierwszego miejsca przez któregokolwiek z zawodników, co wymuszało bardzo ostrożną walkę w celu uniknięcia jakiegokolwiek trafienia. Co prawda medali w tym roku nie zdobyliśmy, za to do fazy finałowej awansował trener Krzysztof Kozak i Szymon Ożóg. Po zaciętych walkach uplasowali się odpowiednio na 3 i na 5 miejscu. Jedynym uczestnikiem, który pozostał przy życiu i wygrał turniej był Artur Augustyniak, który w pięknym stylu eliminował kolejnych przeciwników.
Tabela wyników turnieju Valar Morghulis.

Drugi dzień był niemniej ekscytujący. Po śniadaniu odbył się Mini Turniej Szabli, który dostarczył sporo wrażeń. Następnie w Mini Turnieju Cięcia Ostrą Bronią uczestnicy konkurowali w zadawaniu precyzyjnych cięć, tnąc papier do plotera. Przed samym zakończeniem wydarzenia miała miejsce lubiana przez wszystkich ceremonia Fechtschule. Laur Fechtschule, tak jak rok temu, powędrował do Artura Jurczyka z SDESW Vectir Gliwice.

Organizatorzy pożegnali wszystkich uczestników wręczeniem unikatowych i przepięknych nagród zwycięzcom.

Już teraz nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji Nord Fecht, na którą z pewnością się wybierzemy. Jesteśmy przekonani, że organizatorzy zaskoczą nas masą atrakcji. 🙂

Valar Dohaeris!

Facebook
Facebook
Instagram