Dziki Kieł 2021

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

Weekend 23-24.10.2021 stał pod znakiem rywalizacji w Ligowym turnieju szabli i rapiera Dziki Kieł, który został zorganizowany w Kielcach. Nasza reprezentacja wyruszyła rywalizować w konkurencjach szabli, rapiera ze sztyletem i szpady dworskiej oraz pomóc organizatorom zasilając kadrę sędziowską.

Nasi reprezentanci w czasie turnieju Dziki Kieł 2021

Przebieg

Pierwszego dnia nasze zmagania rozpoczęły się od konkurencji Szabli Open, gdzie pomimo zaciętych walk, nasz reprezentant, Maciej Hamerliński nie zdołał niestety wyjść poza fazę grupową. Złoto w tej konkurencji zdobył Antoni Olbrychski z warszawskiej Akademii Szermierzy, srebro Maciej Pawliszewski z łódzkiego Mordschlaga, a brąz Mikołaj Kołodziej również z Akademii Szermierzy.

W turnieju Rapiera ze Sztyletem Kobiet reprezentowała nas debiutująca w zawodach Agnieszka Kastelik, która po wielu zaciętych walkach sięgnęła po brązowy medal. Złoto wywalczyła Magdalena Jurczyk z wrocławskiej Rebel Fencing, a srebro przypadło Paulinie Pająk ze Szkoły Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej.

W konkurencji Szabli kobiet zabrakło niestety naszych zawodniczek. Na najwyższym podium stanęła reprezentantka Akademii Szermierzy Irina Noskova, srebrny medal zdobyła Katarzyna Grzywa ze Szkoły Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej, a brązowy Julia Mierzyńska z Szermierki Kielce

W zmaganiach Rapiera ze Sztyletem Open naszą Szkołę również reprezentowała Agnieszka Kastelik oraz Kamil Dawid i Trener Krzysztof Kozak. Pomimo wielu starań i ładnych walk Agnieszka i Kamil nie przeszli niestety do finałowej drabinki. Trener Krzysztof zdobył zaś brązowy medal, przegrywając jedynie walkę o finał z Aleksandrem Dynarkiem z Mordschlag Łódź, a następnie wygrywając walkę o brązowy z Rafałem Wochem. Ostatecznie Aleksander sięgnął po złoty medal pokonując w finale Marcina Białka z warszawskiej Akademii Broni.

Drugiego dnia w turnieju Szpady Dworskiej Open reprezentował nasze barwy tylko Kamil Dawid. Mimo, że dla Kamila był to pierwszy kontakt ze szpadą na zawodach, to jednak wygrał on dwie z pięciu walk w fazie grupowej. Cały turniej wygrał Szymon Łojak reprezentujący warszawską Wszechnicę Szermierczą, na drugim miejscu uplasował się zawodnik z Ukrainy Ivan Suhak-Snarskyi, a na trzecim Filip Grygorczuk z Rebel Fencing.

Przez cały czas trwania imprezy Szymon Ożóg mierzył się z trudną rolą jednego z sędziów głównych imprezy, a Jakub Salachna pełnił funkcję sędziego bocznego.

Facebook
Facebook
Instagram