Durchschlag 2020

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

W ostatni weekend 7 i 8 marca odbyła się pierwsza impreza w ramach Ligi Szermierki Historycznej Feder w tym roku. Podobnie jak rok temu o tej porze pojechaliśmy do Łodzi na Durchschlag, turniej organizowany przez ekipę łódzkiego klubu Mordschlag.

W sobotę odbyły się konkurencje rapiera z lewakiem open i rapiera z lewakiem kobiet, miecza z puklerzem open i miecza z puklerzem kobiet oraz turniej cięcia. W niedzielę natomiast rozegrano konkurencje długiego miecza open i długiego miecza kobiet oraz szabli open i szabli kobiet.

Pierwszego dnia w kategorii rapiera z lewakiem open Trener Krzysztof Kozak przeszedł fazę eliminacyjną, jednakże w 1/4 musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji Vadima Kravchenko. Triumfatorem turnieju został Kirill Danilov z rosyjskiego klubu The White Company. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Polski, Paweł Ponichtera, a na trzecim klubowy kolega złotego medalisty Sergey Volkov.

W kategorii miecza z puklerzem open oraz szabli open naszym reprezentantem był Michał Wiesner. Mimo, że Michał dał z siebie wszystko, to niestety w żadnej z tych kategorii nie udało mu się przejść fazy grupowej. W mieczu i puklerzu na podium stanęli tylko zawodnicy z Rosji. Złoto wywalczył Evgeniy Volodkov z The White Company, srebro Vadim Kravchenko z moskiewskiego FFC Paladin, a brąz Kirill Danilov z The White Company. W szabli natomiast złoto zdobył Vadim Kravchenko, srebro Sergey Volkov z The White Company, a brąz Konrad Kramarz z łódzkiego Mordschlaga.

Naszych zawodników nie mogło oczywiście zabraknąć w kategorii długiego miecza open. Trener Krzysztof Kozak i nasz wychowanek Szymon Ożóg przeszli przez fazę grupową i spotkali się w 1/4 drabinki eliminacyjnej do fazy pucharowej. Po zaciętej, jak zwykle, walce wygrał Szymon, który następnie sięgnął po brązowy medal. Złoto w tej kategorii wywalczył Andrey Kozlov z FFC Paladin, a srebro Mateusz Konopacki z Mordschlag Łódź.

Nasi reprezentanci na Durchschlag 2020

Oczywiście musimy wspomnieć, że jednym ze sponsorów nagród na tegorocznym Durchschlag była firma Poker Armory z Bielska-Białej.