Turniej Frauschlag / Startschlag 2022

W dniach 19-20.11.2022, w Zgierzu pod Łodzią, Szkoła Fechtunku Mordschlag Łódź zorganizowała wyjątkowe zawody w szermierce historycznej. ⚔️

Pierwszego dnia odbył się Frauschlag – turniej przeznaczony wyłącznie dla kobiet. W konkurencjach szabli, miecza długiego, korda z puklerzem oraz rapiera ze sztyletem, wystartowały licznie reprezentantki zarówno polskich jak i zagranicznych klubów szermierczych.

🥈 Po bardzo ładnych walkach nasza zawodniczka, Agnieszka Kastelik, wywalczyła srebro w konkurencji rapiera ze sztyletem, a także zdobyła cenne doświadczenie walcząc kordem i puklerzem. 👏

Drugi dzień organizatorzy przeznaczyli na turniej Startschlag, w którym startować mogli tylko zawodniczy bez dużego doświadczenia turniejowego.

W kategorii rapiera ze sztyletem, pierwsze dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Szkoła Fechtunku Gryf

🥇Paweł Kutsin 👏

🥈Nikola Orawczak 👏

Paweł dodatkowo wyniósł cenne doświadczenie startując w konkurencjach długiego miecza oraz korda z puklerzem, a Nikola w konkurencji długiego miecza.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy. 🙂

Dziękujemy organizatorowi za sprawne przeprowadzenie turnieju.

Zapis relacji live z toczonych walk można znaleźć na YT. Link do kanału -> shorturl.at/tFKOY

Kategorie: Uncategorized