Turniej Koliada 2022

Opublikowane przez Bartosz Starko w dniu

W ubiegły weekend, w dniach 10-11.12.2022, w Kątach Wrocławskich, uczestniczyliśmy w ostatnich w tym sezonie zawodach szermierczych – Koliada 2022, zorganizowanych przez sekcję ARMA PL Wrocław. ⚔️

W sobotę zawodnicy potykali się w trzech kategoriach.

Nasz reprezentant startujący w kategorii długiego miecza, Nikola Orawczak, awansował z grupy do fazy pucharowej, gdzie niestety musiał ustąpić pola skuteczniejszemu przeciwnikowi. Finalnie Nikola uplasował się na 9 miejscu. 👏

Agnes Kastelik kolejny raz wywalczyła srebro 🥈 w kategorii rapiera ze sztyletem kobiet! 👏

Po zakończonych w sobotę zawodach odbyła się ceremonia Fechtschule, w której wszyscy chętni szermierze toczyli ze sobą honorowe pojedynki, na końcu wybierając spośród siebie tego, który wywarł na większości najlepsze wrażenie.

Drugiego dnia zawodów w konkurencji rapiera ze sztyletem OPEN trener Krzysztof Kozak wywalczył srebrny medal🥈, a pozostali reprezentanci SFG: Agnes Kastelik, Jakub Salachna, Maciej Hamerliński oraz Kamil Dawid, wynieśli cenne doświadczenie turniejowe. 🙂

W zawodach długiego miecza OPEN, wszyscy reprezentanci SFG – Bartosz Starko, Maciej Hamerliński, Krzysztof Kozak, awansowali z grup do fazy pucharowej. Po wyjściu z grup, w bratobójczym pojedynku Krzysztof Kozak wyeliminował Bartosza Starko, po czym ponownie tego dnia sięgnął po srebrny medal! 🥈👏

Maciej walczył dzielnie, jednak w eliminacjach musiał uznać wyższość swego rywala.

Dziękujemy organizatorom za świetnie przygotowaną i przeprowadzoną imprezę! 🙂

Kategorie: Uncategorized

Facebook
Facebook
Instagram