Mistrzostwa Polski DESW 2019

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

W dniach 7-8 grudnia 2019 wybraliśmy się na Mistrzostwa Polski DESW 2019 w Twardogórze. Była to ostatnia impreza w ramach Ligi Szermierki Historycznej Feder w tym sezonie. Organizacja zawodów jak zwykle stała na najwyższym poziomie. Do rywalizacji stanęło ponad 80 zawodników. Potykali się oni w kategoriach: długi miecz open, długi miecz kobiet, szabla open, kord i puklerz open, rapier z lewakiem open.

Nasza reprezentacja licząca osiem osób wystartowała we wszystkich możliwych konkurencjach oraz zasiliła grono sędziowskie na czas trwania imprezy.

Mistrzostwa Polski DESW 2019 - kadra Gryfa
Nasi reprezentanci w czasie Mistrzostw Polski DESW 2019

Osiągnięcia

W kategorii rapiera z lewakiem Trener Krzysztof Kozak wywalczył srebrny medal i przypieczętował tym samym drugie miejsce w całorocznych zmaganiach Ligi FEDER. Złoty medal wywalczył Aleksander Dynarek z Łódzkiego Mordschlaga, a brązowy Maciek Kwiek z poznańskiej sekcji ARMA-PL.

Mistrzostwa Polski DESW 2019 - medaliści rapiera z lewakiem
Medaliści Mistrzostw Polski DESW 2019 w kategorii Rapiera z lewakiem OPEN

Z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Wiesner, który w turnieju szabli zajął czwarte miejsce. W turnieju korda i puklerza przeszedł fazę grupową i odpadł niestety w 1/8 finałów. Na najwyższym stopniu podium w turnieju szabli stanął Aleksander Frydrych. Srebrny medal zdobył Grzegorz Sarna z Akademii Szermierzy, a brązowy Konrad Kramarz z Mordschlag Łódź. Natomiast w turnieju korda i puklerza zwycięzcą został Robert Szatecki z Centrum Dawnych Sztuka Walki. Reszta podium przypadła reprezentantom Mordschlag Łódź, Konradowi Kramarzowi i Mateuszowi Konopackiemu.

W kategorii długiego miecza open najdalej dotarł Szymon Ożóg. Niestety odpadł w ćwierćfinale ulegając dopiero Maćkowi Kwiekowi, który następnie zdobył złoty medal. Ponieważ Szymon miał bardzo udane starty w długim mieczu, dały mu one czwarte miejsce w rankingu Ligi FEDER. Drugie miejsce w turnieju długiego miecza przypadło Mateuszowi Konopackiemu, a trzecie Konradowi Kramarzowi czyli zawodnikom z Łódzkiego Mordschlaga.

Nasz klubowy kolega i podopieczny Adrian Nowak został uhonorowany nagrodą dla najlepszego debiutanta Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski DESW 2019 - medaliści długiego miecza Open
Medaliści Mistrzostw Polski DESW 2019 w kategorii Długiego miecza OPEN

Nominacje do Kadry Narodowej

W czasie imprezy, Prezes FEDER, Marek Tadeusz Helman, złożył na ręce Szymona Ożóga oraz Trenerów Krzysztofa Kozaka i Bartosza Starko powołania do Kadry Narodowej. Dodatkowo nasza Szkoła otrzymała oficjalne zaproszenie do udziału w przyszłorocznych zmaganiach ligowych, z którego z pewnością skorzystamy. 

Mistrzostwa Polski DESW 2019 - nominacje do Kadry Narodowej
Reprezentanci naszego klubu z nominacjami do Kadry Narodowej

Już tradycyjnie w tym sezonie, jednym ze sponsorów nagród była firma Poker Armory z Bielska-Białej.

Facebook
Facebook
Instagram