Jak to się wszystko zaczęło?

Opublikowane przez Bartosz Starko w dniu

Historia

Historia i początki naszej fascynacji fechtunkiem historycznym i szermierką sięgają czasów, gdy byliśmy jeszcze uczniami tego samego liceum w Bielsku-Białej. Postanowiliśmy wtedy, że zajmiemy się rekonstrukcją historyczną i wstąpimy do bractwa rycerskiego, by nauczyć się walki bronią białą.

ARMA-PL
SDESW ARMA-PL

Przygoda w bractwie rycerskim nie była zbyt długa, jednak odcisnęła na nas swoje piętno. Kilka lat później wzięliśmy udział w założeniu bielskiej sekcji Stowarzyszenia ARMA-PL, które zajmuje się rekonstrukcją historyczną Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Przez lata braliśmy udział w wielu warsztatach poświęconych rekonstrukcji Dawnych Europejskich Sztuk Walk. Startowaliśmy również w krajowych zawodach szermierki historycznej, gdzie zdobywaliśmy liczne trofea. Wiele czasu poświęciliśmy także pracy badawczej związanej z interpretacją średniowiecznych traktatów szermierczych.

Obok naszej fascynacji rekonstrukcją sztuk walki zapisanych w dawnych traktatach szermierczych, pojawiło się również zainteresowanie współczesną szermierką oraz sportową metodyką treningową.

Poszerzanie zainteresowań i horyzontów skutkowało uzyskaniem w 2016 roku tytułu Instruktora sportu z zakresu szermierki. Dwa lata później zyskaliśmy tytuł Trenera II klasy za zakresu szermierki, po uprzednim zakończeniu podyplomowych studiów na AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Nasza wiedza i doświadczenie jest fundamentem, na którym powstała Szkoła Fechtunku Gryf. Naszym celem jest popularyzacja zarówno szermierki historycznej jak i szermierki sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeśli chciałbyś spróbować swych sił i przekonać się na własnej skórze czym jest fechtunek, skontaktuj się z nami i przyjdź na trening.

Facebook
Facebook
Instagram