Black Horns Cup 2021

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

W dniach 26-27.06.2021, po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w turnieju Black Horns Cup zorganizowanym w Poznaniu. Nasz klub reprezentował Trener Krzysztof Kozak, Kamil Dawid, Maciej Hamerliński oraz Szymon Ożóg, który dodatkowo zasilił korpus sędziowski na czas trwania imprezy.

Nasi reprezentanci na Black Horns Cup 2021

Przebieg

Pierwszego dnia rozegrane zostały turnieje miecza z puklerzem open oraz szabli open. W konkurencji miecza z puklerzem nasz wychowanek Szymon Ożóg po bardzo zaciętych walkach w grupie, dotarł do ćwierćfinału, gdzie musiał niestety uznać wyższość Konrada Kramarza z łódzkiego Mordschlaga. Triumfatorem turnieju został Antoni Olbrychski z warszawskiej Akademii Szermierzy. Drugie miejsce zajął Michał Sadowski z Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut, a na trzecim miejscu uplasował się wspomniany wyżej Konrad Kramarz z Mordschlag Łódź.

Z kolei w turnieju szabli open barwy naszej szkoły reprezentował Maciej Hamerliński, który pomimo wielu starań i potu zostawionego na planszy nie był w stanie wyjść poza fazę grupową. Zwycięzcą tego turnieju został Mikołaj Kołodziej z Akademii Szermierzy, na drugim miejscu znalazł się jego klubowy kolega Krzysztof Borzęcki, a trzecie miejsce zdobył Tomasz Pawliszewski z łódzkiego klubu Mordschlag.

W niedzielę, czyli drugiego dnia naszych turniejowych zmagań, zostały rozegrane konkurencje rapiera ze sztyletem open i długiego miecza open. W turnieju rapiera ze sztyletem naszymi reprezentantami byli Kamil Dawid i Trener Krzysztof Kozak. Kamil stoczył bardzo dużo ładnych pojedynków w fazie grupowej, ale niestety nie zdołał awansować do fazy pucharowej. Z kolei Krzysztof sprawnie przeszedł przez fazę grupową i został zatrzymany dopiero w półfinale przez Leonardo Salomao z Akademii Szermierzy. Następnie po zaciętym pojedynku z Pawłem Ponichterą, Krzysztof wywalczył brązowy medal w tej konkurencji. W finale Leonardo Salomao zmierzył się z Maciejem Pawliszewskim z łódzkiego Mordschlaga, który jednak okazał się lepszy w tym pojedynku i zdobył pierwsze miejsce.

Medaliści turnieju rapiera ze sztyletem podczas Black Horns Cup 2021. Fot. Aleksander Frydrych

W turnieju długiego miecza open wystartowali Maciej Hamerliński i Kamil Dawid. Niestety, mimo starań, chłopakom nie udało się wyjść poza fazę grupową tej konkurencji. Triumfatorem turnieju długiego miecza został Antoni Olbrychski z Akademii Szermierzy. Drugie miejsce zdobył Maciej Kwiek z poznańskiej sekcji ARMA-PL, a trzecie miejsce Jarosław Kokot, również reprezentant Akademii Szermierzy.

W czasie Black Horns Cup zostały rozegrane dwie konkurencje kobiet, w których niestety zabrakło reprezentantek naszego klubu.

Na najwyższym podium turnieju szabli kobiet stanęła Irina Noskova reprezentująca warszawską Akademię Szermierzy, na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Joanna Koprowaska, a trzecie miejsce zdobyła Danuta Pakuła reprezentująca klub Szermieka Kielce.

Drugim rozegranym turniejem kobiet była konkurencja rapiera ze sztyletem, gdzie również triumfowała Irina Noskova z Akademii Szermierzy. Drugie miejsce zdobyła Marta Sokół reprezentująca Mordschlag Łódź, a trzecie Marcjanna Jelińska, zawodniczka niezrzeszona w żadnym klubie sportowym.

Facebook
Facebook
Instagram