Black Horns Cup 2019

Opublikowane przez Krzysztof Kozak w dniu

15 i 16 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugim w tym roku turnieju szermierki historycznej organizowanym w ramach Ligi FEDER, a mianowicie w Black Horns Cup w Poznaniu. Impreza odbyła się w nowoczesnej Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Przyjechało na nią blisko 60 szermierzy z 7 krajów świata, w tym zawodnicy ze ścisłej czołówki światowych rankingów.

Uczestnicy Black Horns Cup 2019

Pierwszego dnia imprezy rozegrano fazy grupowe i eliminacyjne w kategorii miecza z puklerzem, długiego miecza open oraz szabli bojowej. Na początku drugiego dnia odbyły się fazy grupowe i eliminacyjne rapiera z lewakiem i długiego miecza kobiet, a na jego zakończenie finały wszystkich konkurencji.

W kategorii długiego miecza open Trener Krzysztof Kozak i nasz wychowanek Szymon Ożóg przeszli przez fazę grupową, ale niestety po wyjściu z grup, spotkali się w drabince eliminacyjnej do fazy pucharowej. Po zaciętej bratobójczej walce do dalszych starć awansował Szymon. Nasz podopieczny spisywał się znakomicie w kolejnych walkach, co zaowocowało wywalczeniem przez niego brązowego medalu po arcytrudnym pojedynku z Konradem Kramarzem z łódzkiego Mordschlaga.

Medaliści Black Horns Cup 2019 w kategorii Długiego Miecza OPEN

W kategorii rapiera z lewakiem trener Krzysztof Kozak przeszedł fazę grupową przegrywając, po bardzo wyrównanym pojedynku, jedynie z Ivanem Novichenko, który jest obecnie zawodnikiem nr 1 w tej kategorii w rankingu światowym. Po wyjściu z grupy Krzysztof został pokonany dopiero w ćwierćfinale przez bardzo zdolnego Pawła Ponichterę.

Na zakończenie warto dodać, że jednym ze sponsorów nagród na tegorocznym Black Horns Cup była firma Poker Armory z Bielska-Białej, której współwłaścicielem jest nasz wychowanek Szymon Ożóg.