Trenerzy – kadra

Trenerzy oraz Instruktorzy SFG

Trenerzy Szkoły Fechtunku Gryf są wykwalifikowanymi Trenerami II klasy Polskiego Związku Szermierczego, a także pasjonatami Dawnych Europejskich Sztuk Walki.

Bartosz Starko

Trener II klasy szermierki sportowej Polskiego Związku Szermierczego. Pasjonat i instruktor Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Członek FEDER i SDESW ARMA-PL. Zawodnik z wieloletnim doświadczeniem. Od ponad ćwierćwiecza związany z szeroko rozumianymi sztukami walki.

Miłośnik i badacz-amator średniowiecznych i renesansowych traktatów szermierczych. Uczestnik licznych seminariów skupiających się na rozwijaniu kompetencji interpretacji źródeł historycznych. Współautor pracy badawczej dotyczącej średniowiecznych i renesansowych nauk walki puginałem według niemieckich traktatów szermierczych.
A Survey of Dagger Teachings Among Medieval and Renaissance German Fight Books

Specjalizuje się w nauczaniu walki długim mieczem z okresu XIV-XVI wieku według nauk Mistrza Johannesa Liechtenauera – Kunst des Fechtens, a także walki szablą pojedynkową i szpadą w oparciu o współczesną metodykę sportową, kładąc nacisk na zasadę „primum vivere”, czyli „przede wszystkim przeżyć”.

W pracy szkoleniowej stara się zaszczepić w podopiecznych zamiłowanie do aktywności fizycznej, Dawnych Europejskich Sztuk Walki oraz szermierki sportowej.

Krzysztof Kozak

Trener II klasy Polskiego Związku Szermierczego. Wieloletni instruktor Dawnych Europejskich Sztuk Walki w bielskiej sekcji SDESW ARMA-PL. Członek FEDER (Polskiej Federacji Dawnych Europejskich Sztuk Walki) i jeden z najbardziej doświadczonych czynnych zawodników startujących w lidze FEDER. Instruktor wspierający w Młodzieżowym Klubie Szermierki Dawnej – Szampierz w Warszawie.

Zawodowo jest trenerem personalnym zajmującym się szeroko pojętym treningiem siłowym, przygotowaniem motorycznym w sportach walki oraz medical fitness. Stale uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach  i warsztatach, gdzie poszerza swoje kompetencje z zakresu metodyki treningu sportowego, dietetyki sportowej i klinicznej oraz suplementacji.

Szermierczo specjalizuje się w nauczaniu walki długim mieczem na podstawie nauk Mistrza Johannesa Liechtenauera, czerpiąc przy okazji z doświadczeń i metodyki szermierki sportowej oraz rapiera na podstawie włoskich traktatów renesansowych i współczesnej metodyki sportowej .

W nauczaniu szczególny nacisk kładzie na przygotowanie zawodników do udziału  w rywalizacji sportowej oraz prewencję kontuzji.

Dane kontaktowe członków kadry Szkoły Fechtunku Gryf znajdziesz na stronie – trenerzy kontakt.